číslovka 7 a symbolu procenta na podstavci na se žlutým pozadím

Raiffeisen stavební spořitelna nyní nabízí jednu z nejvyšších úrokových sazeb na trhu, a to 7 % p.a. do konce roku 2024 pro nové smlouvy sjednané do 31.12.2023, s následným snížením na 3,5 % p.a. od roku 2025. Dále umožňuje klientům uzavřít stavební spoření bez poplatku za sjednání, což je výhodné, zvláště ve srovnání s jinými bankami, které mohou účtovat poplatky za založení smlouvy. Můžete také získat úvěr ze stavebního spoření až do výše 1.500.000 Kč bez nutnosti zajištění nemovitostí. Pro získání úvěru je potřeba mít naspořeno alespoň 25 – 40 % z cílové částky​​. Raiffeisen stavební spořitelna nabízí také odměnu až 2 000 korun. Na bonusovou finanční odměnu v celkové výši mají nárok ti klienti, kteří si sjednají stavební spoření a CHYTRÝ účet od Raiffeisenbank. Po převodu běžného účtu do Raiffeisenbank získají klienti tisíc korun na stavební spoření. Pokud navíc ve dvou ze čtyř měsíců po založení zaplatí alespoň třikrát platební kartou, připíše se jim dalších 1000 Kč.

Výhody a nevýhody stavebního spoření

Je důležité zmínit, že ačkoliv stavební spoření u Raiffeisen stavební spořitelny můžete založit bez jakéhokoliv poplatku za zřízení, tak budete platit čtvrtletně 99 Kč za vedení účtu, což za celý rok představuje náklady 396 Kč. Tato suma je mírně vyšší ve srovnání s nabídkami ostatních stavebních spořitelen. Při využití úvěru ze stavebního spoření je tento poplatek ještě vyšší. Jestliže se rozhodnete ukončit stavební spoření po skončení doby určené ve smlouvě (6 let), nebude vám spořitelna účtovat žádné poplatky. Naopak, při zrušení spoření před uplynutím dohodnuté doby musíte počítat s poplatkem ve výši 1 % z cílové částky, nejméně však 500 Kč.

Příklad: Pokud si sjednáte stavební spoření na šest let, s cílovou částkou 300.000 Kč, a vy se po třech letech rozhodnete smlouvu vypovědět, pak budete muset uhradit poplatek Raiffeisen stavební spořitelně za předčasné ukončení smlouvy, a to 1% z cílové částky (v tomto případě to bude 3.000 Kč).

Výhodou však může být nižší cena za mimořádný výpis účtu. Standardní cena za výpis je 25 Kč, ale pokud si vyberete elektronickou formu, budete to mít zdarma. Také bezplatná je možnost změnit cílovou částku spoření, ať už ji chcete zvýšit či snížit, což je v porovnání s konkurencí další předností.

Jestliže jste si uzavřeli spolu se stavebním spořením i CHYTRÝ účet od Raiffeisenbank, pak se vás žádné poplatky za vedení účtu, ani za výpisy týkat nebudou, týká se to pouze klientů, kteří si uzavřeli jen stavební spoření od Raiffeisen stavební spořitelny. Díky chytrému účtu získáte možnost mít všechny výběry z bankomatu po celém světě zcela zdarma. Navíc, účet budete mít také zcela zdarma, bez jakýchkoliv poplatků za vedení účtu.

Celkově tato nabídka představuje atraktivní možnost pro ty, kdo hledají výhodný způsob spoření s vyšším výnosem. Nabízí stabilní a výhodné podmínky, zvláště v dnešní nejisté ekonomické době. Přesto je důležité si přečíst všechny podmínky a zvážit, zda se taková nabídka vyplatí s ohledem na individuální finanční plány a potřeby.