Interiér pobočky Slavia pojišťovny

Pojišťovna Slavia představuje novou službu, která dosud na českém trhu nemá obdoby. Pojistka souvisí s problematikou kybernetických rizik a ochrany digitálního majetku. Jde o pojištění internetových domén, které Slavia nabízí ve spolupráci s předním poskytovatelem webhostingových služeb ve zemi, společností WEDOS.

Komu je pojistka určená?

Novinka reaguje na potřeby aktuální doby, neboť zloději dnes mohou ukrást věci nejen ve fyzické podobě, ale i cenné přístupové údaje, například k e-mailovým účtům, sociálním sítím, internetovému bankovnictví či samotným internetovým doménám. Pojistka tak nabízí zákazníkům ochranu a bezpečnost v digitálním prostoru, která je v dnešním světě stále důležitější. Zejména pro ty, kdo provozují podnikání na internetu.

Hackeři se často zaměřují na převod domén na jiného uživatele nebo jejich registraci mimo území ČR. Tím mohou způsobit majitelům těchto domén vážné škody. Ukradenou doménu můžou útočníci zneužít k provozu podvodného e-shopu nebo navádění uživatelů k instalaci zavirovaného software. Následně může útočník manipulovat s e-maily a provádět phishingové útoky, což může vést k vážným následkům pro původního majitele domény.

Slavia pojišťovna tak novým produktem reaguje na rostoucí potřeby digitálního světa a nabízí komplexní ochranu proti nečekaným útokům a potenciálním finančním ztrátám.

Jak pojistka funguje?

Zájemci si mohou pojistku sjednat ve dvou různých variantách s limity krytí ve výši jednoho a tří milionů korun. Obě varianty zahrnují také IT asistenci a nevyžadují žádnou spoluúčast. Cena za roční pojištění startuje na 133 Kč.

Pojištění domény je možné pořídit nejen při jejím nákupu – k dispozici je i pro stávající majitele domén u společnosti WEDOS. Produkt se zaměřuje především na majitele e-shopů, různých webových formulářů nebo firemních webových stránek. Potěší také soukromé uživatele, kteří prostřednictvím svých domén zveřejňují fotografie, články, osobní blogy, magazíny, webové galerie a další služby.

Pojištění domény poskytuje klid a jistotu v situacích, kdy dojde k částečnému nebo úplnému selhání hardware. V takových případech lze vše rychle obnovit ze zálohy. Případná ztráta domény však může mít dlouhodobé důsledky. Pojištění domény v tomto ohledu přináší ochranu a zmírnění následků nepříjemné situace.

Kromě toho pojištění pokrývá i hackerské útoky. V takových případech musí často zasáhnout policie nebo soud. Rychlá IT a právní asistence, kterou nabízí pojištění domény, může v takové situaci být velmi cenná.

Asistenční a právní pomoc, kterou pojištění zahrnuje, je poměrně široká. Pojistka neřeší pouze spory o doménu, ale myslí i na prevencí podvodů při převodu domény, poradenství při uzamčení stránek, ochranné známky nebo záležitosti spjaté s dědickým řízením. Klienti mohou také využít pojistné plnění pro nápravu reputace nebo úhradu dalších soudních sporů, pokud by někdo další utrpěl ztrátu kvůli ukradené doméně majitele. Pojištění domény tedy přináší komplexní ochranu a podporu pro všechny, kteří působí na internetu a mají zájem chránit své digitální aktivity.