Vývěsní štít pobočky Allianz

Allianz pojišťovna slaví 30. výročí svého působení v ČR – a jako dárek přináší klientům nabídku cestovního pojištění Allianz Travel se slevou 30 %. Tato exkluzivní sleva platí až do konce srpna, aby zpříjemnila letní sezónu cestovatelům, kteří si užívají dovolené nejčastěji právě v létě.

Cestovní pojištění Allianz Travel poskytuje klientům široké zajištění během jejich cest do zahraničí. Varianty Extra a Max dokonce pokrývají léčebné výlohy v neomezené výši. Pojištění kromě toho zahrnuje také asistenční službu, která je k dispozici 24 hodin denně, 7 dní v týdnu. Pojištění dále obsahuje například nadstandardní pojistný limit pro zavazadla, pojištění odpovědnosti a pojištění storna.

Štědré pojištění storna

S cestovním pojištěním Allianz Travel mohou tedy klienti cestovat s klidem a vědomím, že jsou kryti ve všech nepředvídatelných situacích, které by mohly ovlivnit jejich plány. Díky pojištění storna navíc klienti neztratí své peníze, pokud nemohou z vážných odcestovat na dovolenou (přestože si dovolenou nekoupili prostřednictvím cestovní kanceláře).

Pojištění storna ve verzi Storno Plus dokonce nevyžaduje spoluúčast a může být využito i pro samostatně zakoupené letenky a ubytování. U ostatních variant Allianz hradí 80 % z ceny storna, což vám poskytuje určitou ochranu v případě, že budete nuceni svou cestu zrušit.

Pojištění storna je důležité uzavřít do 21 dnů od zakoupení dovolené (včetně letenek, ubytování atd). Pokud zbývá méně než 30 dnů do plánovaného odjezdu, je nutné pojištění storna sjednat nejpozději následující den po zakoupení dovolené.

5 tipů pro bezstarostnou dovolenou

Chystáte se na cesty? Kromě cestovního pojištění vám klid na dovolené zajistí také pečlivá příprava:

  • Před cestou je vždy vhodné provést malý průzkum informací o zemi, do které se chystáte. Doporučujeme navštívit webové stránky Ministerstva zahraničních věcí na adrese www.mzv.cz, kde můžete zkontrolovat případná varování týkající se oblasti, do které se chystáte. Na těchto stránkách najdete také užitečné informace o vaší vybrané destinaci.
  • Pokud plánujete cestovat do exotických destinací, je důležité předem zjistit, zda není nutné absolvovat očkování proti některým nemocem, které jsou pro danou oblast typické.
  • Jestliže plánujete cestovat autem, doporučujeme vám předem ověřit platnost vašeho řidičského průkazu v dané zemi a seznámit se s místními pravidly silničního provozu, která se mohou lišit od našich. Tímto způsobem se můžete předem připravit na cestování a minimalizovat případné nejasnosti během vaší dovolené.
  • Pokud se chystáte cestovat letadlem, je vhodné zajistit, aby vaše zavazadla byla dostatečně odlišitelná od ostatních. Můžete použít výrazný barevný prvek nebo připevnit visačku s vaším jménem a adresou pobytu, včetně adresy vašeho domova v České republice.

Před odjezdem na dovolenou je vhodné mít sjednané také kvalitní pojištění domácnosti pro případ nepředvídaných situací, které by mohly nastat doma během vaší nepřítomnosti.