Moderní pobočka Raiffeisenbank

V listopadu 2022 se dokončí integrace Equa bank do Raiffeisenbank. V rámci této změny budou bankovní produkty a služby Equa bank plně začleněny do portfolia Raiffeisenbank, včetně možnosti využívat je v internetovém a mobilním bankovnictví.

Od začátku roku 2022 je Equa bank již pouze obchodní značkou Raiffeisenbank. Její bankovní a účetní systémy ovšem stále fungují samostatně, Equa bank také stále používá svůj vlastní bankovní kód 6100, zatímco Raiffeisenbank má kód banky 5500. Bylo jasné, že plná integrace Equa bank do Raiffeisenbank bude jen otázkou času – a tento proces by měl být dokončen k pondělí 14. listopadu 2022.

Od uvedeného data dojde k sloučení Equa bank s Raiffeisenbank a veškeré produkty a služby budou poskytovány pouze pod značkou Raiffeisenbank. Značka Equa bank definitivně končí a nebude dále používána. Nicméně pro klienty Equa bank zůstanou všechny produkty zachovány a fungovat budou stejně jako doposud. Vedení účtu a výběry z bankomatů budou nadále bez poplatku. Podmínky spoření a online půjček se také nemění.

Co se v listopadu změní?

V internetovém nebo mobilním bankovnictví Raiffeisenbank uvidíte nově také své finanční produkty z Equa bank, což vám umožní mít přehled o všech svých účtech a produktech na jednom místě.

Nově budete mít u účtu možnost povolit disponenta, což znamená, že budete moci dát dalším osobám přístup k vašemu účtu. To u účtů od Equa bank dosud nebylo možné.

Dřívější klienti Equa bank získají přístup ke většímu počtu poboček Raiffeisenbank a budou moci využít také její vkladomaty (celkem 130). To znamená větší flexibilitu při vkladech hotovosti.

Stanete se součástí RB Clubu, což je věrnostní slevový program Raiffeisenbank. Díky tomu budete mít přístup k různým výhodám a slevám u partnerských společností.

Stále vám budou chodit notifikace o platbách, aktuální nastavení notifikací se ovšem nepřenese do nového internetového/mobilního bankovnictví. Po přihlášení do nového systému budete muset svá upozornění znovu nastavit podle svých preferencí.

Od 14. 11. 2022 dojde ke změně kódu banky u vašeho účtu z původního kódu 6100 na 5500, který je používán Raiffeisenbank. Ještě 6 měsíců však bude akceptován i starý kód, aby nedošlo k problémům s přijímáním plateb odeslaných na původní bankovní kód. Toto období vám poskytne dostatek času na informování odesílatelů plateb o změně. Od listopadu se bude u všech odchozích plateb z vašeho účtu zobrazovat pouze nový bankovní kód 5500.

S touto změnou se také mění váš IBAN. Nový IBAN uvidíte v internetovém bankovnictví, na výpisech z účtu nebo si ho snadno vygenerujete na webu ČNB.

Nově bude možné kontaktovat klientskou linku Raiffeisenbank na čísle +420 412 440 000 (denně od 7:00 do 22:00). Původní klientská linka +420 222 010 222 bude stále k dispozici.

Pokud jste v rámci Equa bank využívali multiměnovou kartu k přístupu k více účtům v cizí měně, po přechodu do Raiffeisenbank bude tato funkčnost omezena a karta bude spárována pouze s korunovým účtem. Avšak po převodu budete mít možnost požádat o bezplatnou kartu určenou specificky pro cizoměnový účet, nebo využít nabídku multiměnového účtu, který vám umožní spravovat více měnových účtů současně.

Dojde ke změně splácení předchozích úvěrů poskytnutých společností Credit Funding a.s. Nové platební instrukce obdržíte do 14. 11. 2022. Pokud je neobdržíte, kontaktujte banku prostřednictvím e-mailu na adrese spravahypotek@rb.cz. V případě, že máte úvěr u Credoma, obdržíte od Raiffeisenbank nové číslo účtu pro nastavení trvalého příkazu.

Co se nemění?

Samotné číslo vašeho účtu zůstává beze změny, s výjimkou kódu banky. V případě, že bylo vaše číslo účtu již obsazeno, budete individuálně kontaktováni Raiffeisenbankou.

Vedení účtu a výběry z bankomatů v České republice i v zahraničí zůstanou nadále bez poplatku.

Mobilní platby Apple Pay a Peněženky Google budou i nadále plně funkční a nezmění se, okamžité platby budou pokračovat beze změn. Sazebník poplatků pro platby zůstává stejný jako u Equa bank, takže bude použit stávající sazebník poplatků. Vaše současné trvalé příkazy a SIPO (Spojené inkaso platebních operací) budou automaticky převedeny do Raiffeisenbanky spolu s nastavením.

Spořicí účet bude převeden do Raiffeisenbanky bez jakýchkoli změn a bude pokračovat podle podmínek, které jste měli sjednané v Equa bank.

Služba PlatímPak zůstává beze změny, pouze bude nyní provozována pod značkou Raiffeisenbank. Vaše číslo účtu a splátky pro úvěry a hypotéky zůstanou nezměněny.

Všechny schválené půjčky a úvěry z Equa bank zůstanou v platnosti, stejně jako jakékoliv jiné limitované nabídky. Všechna oznámení o schválených půjčkách nebo úvěrech budou nadále platná.

Stávající platební karta zůstává platná, ale při její obnově obdržíte novou kartu s logem Raiffeisenbank. Jakékoliv sjednané pojištění zůstává v platnosti. Vaše investice, včetně služby Drobné investice, zůstanou nezměněny.

Změny v platebních kontaktech a čísle účtu provádějte až od 14. listopadu 2022. Obchodní partnery doporučujeme informovat o novém čísle účtu až od 14. 11. 2022. Tímto přístupem se vyhnete riziku, že některý plátce pošle platbu příliš brzy na vaše nové číslo účtu s kódem banky 5500. Pokud by se tak stalo před 14. 11. 2022, platba se automaticky vrátí, protože číslo účtu ještě nebude existovat.

Co musíte udělat vy?

Informujte své plátce příjmů a obchodní partnery o novém čísle účtu, včetně nového IBAN. Máte na to 6 měsíců, protože platby na původní kód banky 6100 budou automaticky přesměrovány na 5500.

Na nové číslo účtu upozorněte také příjemce inkasa. Inkaso se typicky týká různých faktur za služby, například mobilní operátoři, poskytovatelé internetových služeb atd. (tato informace se nevztahuje na SIPO, které Raiffeisenbank automaticky převede). Tímto způsobem zajistíte hladký přechod na nové číslo účtu a minimalizujete potenciální problémy s platbami.