Základní informace o Equa bank

Důležité informace

Kód banky:
6100
Web:
www.equabank.cz
Internetbanking:
www.rb.cz
SWIFT kód:
EQBKCZPP

Adresa sídla

Karolinská 661/4
186 00 Praha

Produkty Equa bank

O Equa bank

Equa bank je moderní bankovní instituce, která na českém trhu působí od roku 2011. Její kořeny však sahají až do roku 1993, kdy byla založena její předchůdkyně IC banka. 

Podobně jako jiné moderní banky sází Equa bank na vstřícný přístup, jednoduché služby a minimum poplatků. Její produkty i zákaznický servis pravidelně získávají ocenění v prestižních soutěžích.

Banka se navíc neustále rozvíjí, a tak postupně roste její produktové portfolio i počet klientů, kterých je už víc než 500 000. Kromě běžných účtů a spoření banka nabízí také úvěry, refinancování půjček a pojištění. V roce 2021 pak banka ohlásila fúzi s Raiffeisenbank, která by měla být kompletně dokončená v roce 2022.

Equa bank nabízí bankovní produkty v těchto kategoriích:

běžný účet, spořicí účet, jistotní účet, termínovaný vklad, hypotéka, půjčka, pojištění a investice.

Naše hodnocení Equa bank

Equa bank staví na moderních technologiích – spoustu záležitostí tak snadno vyřídit prostřednictvím webu nebo přehledné mobilní aplikace. Klienty potěší také podpora plateb přes Google Pay nebo Apple Pay.

Banka nabízí poměrně rozsáhlé portfolio služeb, které navíc pravidelně bodují v soutěžích Zlatá koruna či Finparáda. Oceňovaný je zejména běžný účet, u kterého je zdarma nejen vedení, ale i výběry ze všech bankomatů – a to i v zahraničí. Díky tomu nemusíte řešit, z jakého bankomatu peníze vybíráte.