Pobočka Generali České pojišťovny

Vylepšené a stále populárnější pojištění storna cesty je nyní k dispozici jak pro zahraniční, tak domácí cestování. Generali Česká pojišťovna nově nabízí tento typ pojištění ve dvou variantách, které kryjí 80 % nebo dokonce 100 % stornopoplatků.

Maximální limit pojistky Generali Česká pojišťovna zvedla na 150 000 Kč na osobu. To bohatě postačí i na pokrytí dražší dovolené – aktuální průzkumy tvrdí, že Češi za týden dovolené v tuzemsku nejčastěji utratí 7-10 tisíc Kč. Pojištění storna cesty bez spoluúčasti je tak lákavou volbou pro letošní tuzemskou cestovní sezónu.

Pojištění storna je čím dál populárnější

Obliba stoprocentní varianty pojistky podle vyjádření pojišťovny výrazně roste. Mezi lety 2019 a 2022 zaznamenali nárůst zájmu o více než 450 %. Tento trend pokračuje i letos.

V letošní sezóně proto pojišťovna rozšířila pojištění storna cesty o 100% variantu i pro domácí cestování. Dříve byla k dispozici pouze 80% verze, která vyžadovala 20% spoluúčast v případě pojistné události. Pro tuzemské dovolené pojišťovna navíc zvýšila limity obou variant tohoto pojištění z 20 000 Kč až na 150 000 Kč na osobu.

Vzhledem k rostoucím cenám dovolených jak v zahraničí, tak i v Česku, se pojištění storna cesty, které kryje 80 nebo 100 % stornopoplatků,stává atraktivním doplňkem. Toto pojištění může být využito k úhradě nákladů spojených s rezervací ubytování, samotným ubytováním, platbami za dětské tábory a další.

Lidé jsou s dovolenou opatrnější

Zájem o storno pojištění je ovlivněn návratem cestovních aktivit na úroveň před pandemií covidu a také ekonomickou situací. Lidé si více hlídají své výdaje na dovolenou a chtějí mít jistotu, že v případě překážek budou mít možnost vyrazit na dovolenou. To platí jak pro cesty v Česku, tak i do zahraničí.

Podle nedávného průzkumu Generali České pojišťovny se stále více Čechů rozhoduje strávit dovolenou v Česku. Až 48 % oslovených dospělých vyjádřilo kladný postoj k tomuto typu dovolené, zatímco 40 % dotázaných plánuje dovolenou u moře.

Češi také pevně stanovují své finanční limity pro domácí pobyt. Pokud jde o týdenní náklady na dovolenou pro dospělého, 23 % respondentů je ochotno utratit za takový pobyt mezi 7 až 10 tisíci korunami. Pětina dotázaných disponuje částkou v rozmezí 5-7 tisíc korun. Dalších 19 % si dokáže představit výdaje ve výši 10-15 tisíc korun, přičemž tato skupina je převážně mladých lidí ve věku do 34 let. Z výsledků průzkumu jasně vyplývá, že čeští dovolenkáři vynakládají během letních dovolených v Česku nemalé částky. Třeba pro čtyřčlennou rodinu to může znamenat výdaje v řádu desítek tisíc korun. A v této situaci se může pojištění storna velmi hodit.