Cedule Hello bank! umístěná na budově

Finanční skupina BNP Paribas Personal Finance, provozovatel Hello bank!, oznámila zahájení pozastavení své činnosti na českém trhu. Podle oznámení na webových stránkách banky není možné uzavírat nové smlouvy na produkty, jako jsou úvěry nebo běžné účty. Pro stávající zákazníky se zatím nic nemění.

Hello bank! oznámila postupné ukončení svých bankovních služeb v České republice, které proběhne v následujících měsících. V první fázi, která začala 3. dubna, banka přestala nabízet nové produkty, včetně:

Pro stávající klienty se nic nemění

Stávající klienti mohou i nadále využívat všechny sjednané produkty a služby beze změn. Banka slíbila, že bude klienty a obchodní partnery včas informovat o následných krocích souvisejících s ukončením činnosti. Například na svých webových stránkách.

Nabídku nákupů na splátky banka postupně ukončí v souladu s možnostmi svých obchodních partnerů.

Služby fungují až do vyrovnání závazků

Skupina BNP Paribas Personal Finance SA uvedla, že rozhodnutí o pozastavení činnosti na českém trhu bylo přijato po pečlivé analýze všech možností. Podle banky zůstává prioritou zachování bankovních služeb a obchodu pro její klienty a partnery. A to až do úplného vyrovnání všech smluvních závazků.

Vklady klientů na běžných a spořicích účtech budou nadále úročeny dle platných podmínek a klienti je mohou využívat bez omezení až do doby, kdy od banky obdrží výpověď smlouvy.

Z úvěrové společnosti bankou

Hello Bank! působí na českém bankovním trhu od konce roku 2017. Předtím, než firma změnila název a obchodní model, působila na českém trhu pod názvem Cetelem dvacet let a primárně poskytovala spotřebitelské úvěry.