Revolvingový úvěr je jednoduše řečeno krátkodobá půjčka, sjednávaná zpravidla na určité časové období, většinou jeden rok, která ale umožňuje opakované čerpání. Je obdobou kontokorentu, kdy klient může čerpat peníze až do výše smluveného limitu a zajistí tak případnou finanční rezervu kdyby Vám nastala nějaká urgentní situace a vy byste potřebovali okamžitou finanční „pomoc“.

Revolvingový úvěr je primárně určen k opakovanému čerpání, který se automaticky obnovuje aniž by klient musel opakovaně úvěr sjednat / zřídit. Samotný revolvingový úvěr ale nemusíte čerpat, je to jen na Vás jestli budete peníze čerpat nebo nikoliv.

Jde o úvěr ke kterému se velmi často vydává kreditní karta, kde máte různé bonusy za případné platby pomocí kreditní karty. Bonusy ve formě Cashbacku. Získání úvěru je relativně snadné, banka si Vás prověří, zda máte dostatečný příjem aby byl úvěr řádně splácen. Vždy si nastavíte daný úvěrový limit který můžete čerpat, případně kdyby bylo potřeba jde požádat o navýšení úvěrového limitu.