Nálepka s logem Slavia pojišťovny

Slavia pro nadcházející turistickou sezónu inovuje své cestovní pojištění. Dospělí turisté si jej nyní mohou sjednat již od 11 Kč za den.

Co se mění? Pojistné limity pro léčebné výlohy Slavia zvedla u obou variant pojistky na 5 a 10 milionů korun. Změny se týkají i pojištění odpovědnosti, kde částky stouply na stejné sumy.

Klidné cestování i během pandemie

S ohledem na aktuální situaci nabízí pojišťovna krytí rizika Covidu až o 30 procent levněji. Slavia také rozšířila Covid-19 připojištění o nové výhody.  Navíc stále poskytuje službu Covid Assistance, která cestovatelům pomůže s aktuálními podmínkami pro vstup do různých zemí.

Připojištění nově kryje náklady na karanténu v zahraničí a zahrnuje i tzv. preventivní karanténu, včetně úhrady ubytování a stravování, které jinak nepokryjí místní úřady. Tento balíček nabízí limit 35 000 Kč na osobu. A pokud klient náhodou nemůže odcestovat domů podle původního cestovního plánu, dostane 35 000 Kč jako kompenzaci.

Aktuálně se Covid Assistance hodí ještě více, protože různé země zavádějí odlišné cesty rozvolňování, což může cestovatele zaskočit. S touto službou klienti získají potřebné informace a pomoc, díky kterým si lépe poradí s aktuálními podmínkami ve svých cestovních destinacích.

Asistence pomáhá při komplikovaných cestovních situacích: někdo nemá očkování, ale už prodělal Covid, jiný cestuje přes více zemí s odlišnými podmínkami pro cestující, někdo nemá posilující dávku a čekají ho čtyři hraniční přechody, přičemž každá země má trochu jiná pravidla.

A právě proto pojišťovna přišla se speciální asistenční službou, která lidem nejen poskytne správné informace, ale také jim zajistí PCR testy na domluvenou dobu přímo v místě bydliště nebo pomůže s problémy v letecké, železniční nebo autobusové dopravě. Asistence pomůže i v náročných situacích, kdy se řeší kompenzace za zrušené nebo zpožděné lety či ztracená zavazadla.

Majetek i mazlíčci v bezpečí

K pojistce si mohou klienti sjednat také praktická připojištění. Za zmínku stojí například pojistka na náklady veterinární péče, kterou ocení zejména lidé cestující se psy nebo kočkami. Služba stojí 35 Kč denně a poskytuje krytí v případě onemocnění, úrazu nebo úhynu zvířete.

Pojistka je omezena věkem zvířete. Uzavřít ji můžete pro:

  •  psy ve věku od 6 měsíců do 8 let,
  •  kočky ve věku od 6 měsíců do 10 let.

Pokud cestovatel nemá celoroční pojištění domácnosti a chce ochránit svůj dům nebo byt během dovolené, ocení připojištění domácnosti. Tato výhodná pojistka kryje riziko poškození, zničení nebo odcizení movitých předmětů a také vnitřních stavebních součástí.