Úvěrová karta je vlastně kreditní karta, se kterou můžete běžně platit v obchodech, po internetu atd. Je to populární finanční nástroj, který banky a finanční instituce poskytují svým klientům. Tato karta umožňuje držiteli karty využívat úvěr až do určitého stanoveného limitu, který se odvíjí od jeho kreditní způsobilosti. (můžete čerpat například do mínusu 30.000 Kč). Jednou z hlavních výhod úvěrových karet je bezúročné období, obvykle v rozmezí 45 až 55 dní, kdy pokud je využitý úvěr splacen v tomto časovém rámci, nejsou účtovány žádné úroky.

Pokud však dluh není splacen v rámci bezúročného období, účtují se úroky z neuhrazené částky. Úrokové sazby se mohou lišit v závislosti na konkrétní bankovní instituci a typu karty. Navíc, některé banky účtují roční poplatek za vedení karty, jehož výše závisí na druhu karty a přidaných službách.

Úvěrové karty často nabízejí různé bonusy, jako jsou cestovní pojištění, slevy u partnerů, programy cashback nebo sběr bodů. Co se týče splácení, je držitel karty povinen splácet minimálně určitou část dluhu každý měsíc, obvykle jako procento z celkové dlužné částky.