Člověk platící pomocí telefonu.

Fio banka rozšířila podporu pro Apple Pay a umožňuje klientům přidat do této služby také své karty Visa. Pro klienty to v praxi znamená, že mohou snadno a rychle platit svým mobilním telefonem, chytrými hodinkami, a dokonce i vybírat hotovost z bankomatů.

Původně bylo možné digitalizovat pouze karty Mastercard a Maestro, od loňského podzimu však mohou klienti do Google Pay, Garmin Pay a Fitbit Pay přidávat i karty Visa. A nyní se dočkali i podpory těchto karet pro Apple Pay.

„Placení mobilem nebo hodinkami si naši klienti velmi oblíbili, nyní tyto technologie využívá více než 155 tisíc klientů. A nyní přichází řada také na tu množinu klientů, kteří mají iPhone a kartu Visa“ vysvětlil tento krok obchodní ředitel Fio banky Jan Bláha.

Výběry z bankomatů jsou zdarma

Klienti Fio banky, kteří vlastní kartu Visa, mohou využívat neomezený počet výběrů z bankomatů  zdarma jak v Česku, tak v zahraničí. U karet Mastercard jsou pak bezplatné všechny výběr z bankomatů Fio banky a dva výběry měsíčně z bankomatů jiných poskytovatelů.

„Společnost Visa se zaměřuje na to, aby spotřebitelům nadále poskytovala nejjednodušší a nejbezpečnější způsob platby bez ohledu na to, jakou formu placení se rozhodnou použít. S Apple Pay a zabezpečením Visa Token Service mohou lidé platit svým mobilním telefonem nebo chytrými hodinkami stejně pohodlným způsobem, jako u bezkontaktní platební karty. Navíc díky další vrstvě zabezpečení digitálních plateb je zaručena jejich maximální bezpečnost,“ řekl Country Manager společnosti Visa Petr Polák.

Fio banka patří mezi banky, které podporují všechny čtyři dostupné služby pro mobilní platby v Česku:

  • Google Pay,
  • Apple Pay,
  • Garmin Pay
  • a Fitbit Pay.

Kromě Fio banky tuto nabídku svým klientům poskytují také: