Pobočka Fio banky

Fio banka inovuje svou mobilní aplikaci Smartbanking: nově nabízí další režimy aplikace, možnost skenování složenek a načítání čísel účtu pomocí fotoaparátu nebo upozornění na platby s konverzí měny.

Co se mění?

V aplikaci je nyní k dispozici funkce skenování složenek a načítání čísla účtu fotoaparátem telefonu. Klienti teď mohou pomocí telefonu skenovat složenky a rychleji načítat čísla účtu. Nové funkce nejen eliminují potřebu ručního přepisování, ale snižují i riziko chyb při zadávání čísel.

Možnost skenování složenek v mobilní aplikaci dosud nabízely pouze Česká spořitelna a UniCredit Bank, dříve tuto funkci poskytovala také Komerční banka. Fio banka se neustále posouvá vpřed a kromě skenování složenek dlouhodobě nabízí i možnost zadávání plateb pomocí načítání QR kódů, což se postupně stává standardem ve finančním sektoru.

Další zajímavou novinkou v aplikaci Smartbanking od Fio Banky je možnost nastavit si upozornění na platbu kartou s konverzí měn DCC (Dynamic Currency Conversion), a to včetně možnosti blokování této funkce. Kromě toho je také možné přidat na nástěnku aplikace kartu, která zobrazuje aktuální využití limitů na platební kartě .

V aplikaci přibudou nové režimy

V rámci neustálého vývoje aplikace Smartbanking představuje Fio Banka další vylepšení, které se zaměřuje na možnosti volitelných režimů pro využívání aplikace. Kromě stávajících plného a pasivního (náhledového) režimu byly přidány módy speciálně navržené pro autorizaci transakcí.

Novinku ocení zejména klienti, kteří preferují zabezpečení svého účtu a nechtějí umožnit provádění změn nebo zadávání pokynů pomocí aplikace. Volitelné režimy také umožňují, aby Smartbanking sloužil pouze k autorizaci transakcí, čímž může nahradit tradiční metody, jako je například autorizace pomocí SMS kódu.

Jak režimy fungují?

Nově rozšířená verze aplikace Smartbanking od Fio Banky nabízí klientům čtyři různé režimy pro využívání aplikace, která se tak přizpůsobí individuálním potřebám uživatelů:

  • Plný přístup: Tento režim umožňuje plné využívání všech dostupných funkcí aplikace. Klienti mohou zadávat platby, nastavovat trvalé příkazy, vytvářet šablony, měnit limity na platební kartě, autorizovat příkazy z internetového bankovnictví, zakládat další produkty a využívat mnoho dalších možností.
  • Pouze pasivní operace: V tomto módu je možné pouze zobrazovat přehledy informací o zůstatcích, pohybech na účtech, plánovaných platebních operacích a podobně.
  • Pouze autorizace: V tomto režimu je možné provádět pouze autorizaci příkazů, které byly zadány z internet bankingu.

Pasivní operace a autorizace: Tento mód kombinuje oba předchozí. Umožňuje tedy nahlížení do přehledů o zůstatcích, plánovaných platbách a pohybech na účtech atd. Kromě toho v něm mohou klienti také autorizovat příkazy, které byly zadány z internetového bankovnictví.