Výloha pobočky PVZP

Před blížící se letní sezónou roku 2023 představuje PVZP inovované cestovní pojištění. Nová verze přináší výrazně vyšší pojistné limity, maximální pojistné krytí a úplné odstranění řady výluk z pojištění. Díky těmto změnám mohou nyní turisté cestovat s větším klidem a jistotou.

Nová pojistka myslí na vše

Vylepšené pojištění je navrženo tak, aby se postaralo o cestovatele v případě jakékoliv nepříjemnosti, ať už se jedná o zdravotní potíže, nebo ztrátu majetku. Pojistná ochrana je komplexní a pokrývá všechna rizika spojená s cestováním:

  • léčebné výlohy,
  • úrazy,
  • odpovědnost za škody,
  • poškození osobních věcí.

Cestovní pojištění od PVZP je k dispozici ve třech variantách (Mini, Standard a Nadstandard) a každou z nich lze sjednat ve třech limitech pojistného plnění. Pro milovníky nebezpečných a extrémních sportů je možné k jakékoli variantě připojit speciální pojištění. Varianta Standard a Nadstandard jsou navíc rozšířeny o další užitečná připojištění, která zajišťují komplexní ochranu pro cestovatele.

Produkt je navržen s důrazem na nejvyšší kvalitu a poskytuje klientům maximální míru ochrany. Také doplňkové a asistenční služby jsou na nejvyšší úrovni, aby cestování bylo skutečně bezstarostné.

Co je nového?

Jednou z klíčových změn je téměř dvojnásobné navýšení pojistných limitů, které umožní maximální bezpečí během cestování. V maximální variantě pojištění mohou klienti využít až 250 milionů korun na léčebné výlohy a 25 milionů korun na krytí odpovědnosti za škody.

Došlo také k rozšíření pojistného krytí. Mnoho rizik, která obvykle spadají do kategorie připojištění nebo jsou z pojistky vyloučena, je proto již zahrnuto v samotném základním pojištění.

Příkladem je krytí odpovědnosti za zapůjčené věci. Cestovní pojištění od PVZP vás nyní jistí, i když si na dovolené půjčíte koloběžku, surfovací prkno, paddleboard, inline brusle, potápěčské vybavení apod., a to bez potřeby dalšího připojištění.

Nově pojistka zahrnuje ztrátu zavazadel a zpoždění dopravního prostředku již ve standardním balíčku pojištění. Cestovní pojištění kryje rovněž výlohy spojené s čekáním na zpožděný dopravní prostředek.

Klienti ocení také 24/7 ochranu věcí v autě. Cestovní pojištění od PVZP zajišťuje nepřetržitou ochranu věcí, které zůstávají ve voze, ať už se jedná o elektroniku, nebo sportovní vybavení na nosiči. Klienti tak mají jistotu, že jejich cennosti jsou po celou dovolenou v bezpečí.

Výhodnější storno a méně výluk

Širším krytím ale novinky nekončí. PVZP zapracovala také na pojistných podmínkách, které jsou nyní pro klienty výhodnější. Zaujme například inovované storno pojištění. Spoluúčast u něj snížena na 10 % a lhůta pro sjednání stornování byla prodloužena na 16 dní před odjezdem u varianty Standard. U varianty Nadstandard byla zrušena tato lhůta úplně, což cestovatelům umožňuje sjednat pojištění i těsně před odjezdem.

Změny se dotkly také výluk z pojištění. PVZP je zvýšila toleranci alkoholu při pojistné události až na 1 promile, za předpokladu, že je respektován zákon dané země. Toto je momentálně nejvyšší možná tolerance, kterou lze v rámci cestovního pojištění získat.

Pojistka nově kryje i vloupání do aut v nočních hodinách, což je situace, která často bývá zařazena mezi výluky. Cestovní pojištění od PVZP kryje tento typ škod nepřetržitě, což znamená, že věci v autě během dovolené jsou chráněny neustále.

PVZP spustila letní soutěž

PVZP v návaznosti na změny cestovního pojištění rozjela také letní soutěž „Hory nebo moře?“. Probíhá od 1. června do 30. září 2023 a nabízí účastníkům možnost získat jeden z deseti balíčků vybavení na dovolenou. Účastníci si mohou vybrat, zda preferují vybavení pro dovolenou na moři nebo v horách. Podmínkou účasti v soutěži je pořízení cestovního pojištění od PVZP, a to buď varianty pro zahraniční cesty nebo pro ČR a příhraničí (produkt Český turista).