Pobočka Raiffeisenbank

Peníze prakticky bez úsilí. Snadnou finanční prémii slibuje Raiffeisenbank novým klientům v rámci aktuální akce na běžný účet.

Nabídka platí pro všechny nové klienty, kteří si otevřou libovolný osobní běžný účet v Raiffeisenbank. Banka přislíbila vyplácet k novým účtům měsíční prémii 500 Kč, a to po dobu šesti měsíců. K získání bonusu 3000 Kč přitom stačí pouze třikrát měsíčně zaplatit kreditní nebo debetní kartou.

Současná akce Raiffeisenbank patří mezi nejatraktivnější nabídky na trhu. Vyniká totiž svou štědrostí i snadnými podmínkami.

Raiffeisenbank téměř totožnou kampaň spustila již na začátku letošního roku – tehdy akce platila pro účty založené do konce června. Po krátké pauze se ale úspěšná akce vrací a tentokrát nemá stanovený konec.

Jak bonus získat?

Účet lze jednoduše založit online nebo osobně na pobočce. Každý nový klient, který má alespoň 18 let, neměl v posledním pololetí jiný běžný účet u Raiffeisenbank a nezúčastnil se předchozí akce „6 x 500 Kč“ pak má na odměnu nárok.

Pravidla jsou transparentní, takže si snadno ověříte, že neskrývají nepříjemné háčky ani jiná „překvapení”. Základní varianta konta, nazvaná chytrý účet, je navíc bez poplatků i závazků.

Stanovená podmínka provést alespoň tři platby kartou za měsíc je jednoduše splnitelná. Počítají se prakticky všechny platby bez ohledu na jejich výši. Mohou to být transakce na terminálu, v prodejně nebo na internetu provedené debetní či kreditní kartou.

Tip! Dbejte na to, aby platby byly v daném kalendářním měsíci také skutečně zúčtovány, čili reálně odečteny z účtu, nikoli pouze zablokovány. Proces zúčtování trvá obvykle dva až tři dny (někteří obchodní či si dávají na čas), proto je vhodné nespoléhat na splnění této podmínky až na poslední chvíli v měsíci. Případně můžete včas provést více plateb u různých obchodníků.

Pokud splníte stanovené podmínky v průběhu kalendářního měsíce, banka vám následně připíše odměnu ve výši 500 korun. Bonus se vám přičte nejpozději do 15. dne následujícího měsíce. Prémii můžete dostat celkově až 6x, dohromady tak lze získat maximálně 3000 korun. První dny po založení účtu se ovšem nepočítají, akce začíná platit vždy až od prvního dne následujícího měsíce.

Jaké účty banka nabízí?

Základní varianta Raiffeisenbank účtu, nazvaná Chytrý účet, je bez jakýchkoliv poplatků za vedení účtu, debetní kartu i další základní služby. Rovněž všechny výběry z bankomatů v Česku i v zahraničí jsou bezplatné (s výjimkou možného poplatku na straně provozovatele cizího bankomatu). Taktéž všechny domácí bezhotovostní platby a SEPA platby (platby v eurech v zemích EU a dalších evropských zemích) jsou zdarma.

Varianta pro náročnější klienty, Aktivní účet, je dostupná za měsíční poplatek 49 Kč. Oproti Chytrému účtu zahrnuje dvě debetní karty a jednu kreditní kartu. Na jednom účtu můžete mít vedené částky ve více měnách (konto podporuje až 18 měn současně), což vám pomůže minimalizovat rizika kurzových výkyvů. V ceně měsíčního poplatku je zahrnuta také jedna zahraniční platba mimo SEPA platby, tedy například bankovní převod v jiné měně než euro nebo transakce mimo Evropský hospodářský prostor.

Reklamní akce platí také pro vyšší varianty účtů, Prémiový a Exkluzivní. Odměnu mohou získat i studenti ve věku 18 až 26 let, kteří mají studentský účet.

Banka odmění i stávající klienty

Pro stávající klienty spustila Raiffeisenbank soutěž „30 x 10 000 Kč”. Přestože odměna na první pohled vypadá lákavě, málokdo má reálnou šanci na její získání, což je výrazný rozdíl oproti akci pro nové klienty.

Soutěž mohou využít klienti, kteří se zaregistrují přes banner ve svém internetovém bankovnictví. Podmínkou účasti je, že během daného kalendářního měsíce na účet klienta přijde minimálně 15 tisíc korun a zároveň provede alespoň tři odchozí transakce – k těmto transakcím se řadí platba kartou, výběr z bankomatu nebo převod z účtu (kromě převodu mezi vlastními účty v RB).

I když však podmínky splníte, nemáte odměnu jistou. Jde totiž o soutěž – výherce proto banka vybere na základě losování. Každý měsíc  (platí pro červenec, srpen a září) banka losuje třicet výherců, kteří obdrží odměnu ve výši 10 tisíc korun.

Pro stávající klienty Equa bank, kteří po nedávné fúzi přešli pod křídla Raiffeisenbank, je k dispozici ještě další akce. Tito klienti obdrží místo dosavadní platební karty Mastercard novou kartu Visa.

Pokud klienti v průběhu následujících šesti měsíců použijí novou kartu měsíčně alespoň třikrát, získají (stejně jako noví klienti) 500 Kč za každý měsíc, tedy celkově až 3000 Kč. Nabídka je platná pro období od srpna 2023 do ledna 2024 a vztahuje se pouze na klienty, kteří obdrželi individuální nabídku od banky, například prostřednictvím e-mailu nebo společně s novou kartou.

Banka také oslovila vybrané stávající klienty, kteří tak mají možnost získat odměnu 3 x 500 Kč. Stačí, když na jejich účet přijdou příjmy v minimální výši 15 tisíc korun měsíčně a současně provedou tři platby kartou měsíčně. Tato iniciativa má za cíl motivovat méně aktivní klienty, aby intenzivněji využívali služby účtu. Za každý z tří po sobě jdoucích měsíců, kdy splní tuto podmínku, jim banka zašle 500 Kč, celkově tedy až 1500 Kč.

Bonusy nabízí i konkurence

ČSOB přišla s bonusem až 1000 korun pro klienty, kteří si založí nový běžný účet nazvaný Plus konto nebo Poštovní účet. Oba účty jsou bez poplatků a bez závazků. Tato akce má platnost do konce srpna a zatím není jisté, zda bude prodloužena.

Podmínky pro získání bonusu jsou jednoduché: Po založení účtu (online, přes aplikaci ČSOB Smart nebo telefonicky) se stačí do 30 dnů alespoň jednou přihlásit do mobilní aplikace. Za tuto akci je přislíbena odměna ve výši 500 korun. A pokud klient během 30 dnů alespoň jednou zaplatí kartou, získá dalších 500 korun.

ČSOB také nedávno spustila další akci zaměřenou na mladé klienty ve věku od 18 do 30 let. Ti mají možnost ke svému novému účtu získat až 1500 Kč.

Prvních 500 Kč obdrží za přihlášení do aplikace ČSOB Smart. Dalších 500 Kč získají, když si na svůj nový účet pošlou alespoň 500 Kč. A posledních 500 Kč dostanou, pokud v průběhu 30 dnů alespoň jednou provedou platbu v mobilním telefonu prostřednictvím Google Pay, Apple Pay, Click to Pay, Garmin Pay nebo Xiaomi Pay.

Tato kampaň je platná až do konce října, a navíc umožňuje účast v losování o deset mobilních telefonů iPhone 15.

Závěrem zmíníme ještě ČSOB službu Skip Pay, která přinese novým klientům s účtem Plus slevu až 1000 korun na první online nákup.

UniCredit Bank zase nyní nabízí novým klientům zdarma dárek ve formě dvanácti lístků do multikina CineStar. Stačí použít kód „cinestar” při zakládání účtu Start (toto konto je bez poplatků a závazků), Open nebo Top. Klienti ve věku 18–26 let navíc obdrží voucher na Maxi popcorn menu pro dva. Pro účty Open a Top, jejichž vedení není automaticky bez poplatků, banka také nabízí balíček produktů od Procter and Gamble v hodnotě 1500 Kč.