ČEZ mobilní tarify

Způsob a frekvence používání telefonu jsou velmi individuální záležitostí – jsou lidé, kteří zařízení používají příležitostně, i ti, kteří se od něj jen stěží odtrhnou. Je vhodné přizpůsobit svůj tarif individuálním potřebám. Jak to udělat?

Telefonní tarif nebo předplacená SIM karta?

Nejdůležitější věcí, kterou je třeba zvážit před hledáním té správné nabídky, je popřemýšlet, jak často smartphone používáte. Telefon dnes používá téměř každý ke kontaktování blízkých, k obchodním účelům nebo k placení nákupů a účtů. To je důvod, proč nabídky karet pomalu zastarávají. Ukazuje se, že dobitý kredit, který má vydržet třeba měsíc nebo tři měsíce, spotřebují zákazníci většinou mnohem rychleji. V takové situaci jsou opět nuceni si telefon dobíjet a navíc za konkrétní služby zaplatí mnohem více než v případě paušálního tarifu.

Pro zákazníky, kteří hodně volají, posílají SMS nebo využívají na maximum data, je skvělou volbou správně zvolený mobilní tarif.

Jak si vybrat mobilního operátora?

V první řadě se vyplatí seznámit se s názory stávajících zákazníků jak na jednotlivé nabídky, tak na kvalitu poskytovaných služeb konkrétních operátorů. Posuzují také dosah, sílu signálu, kvalitu služeb v showroomech nebo na hotline a způsob vyřizování reklamací.

Rovněž si musíte odpovědět na otázku, co vlastně od daného operátora potřebujete. Kolik gigabajtů dat můžete využít v jednom zúčtovacím období? Používáte internet pouze na počítači nebo čas od času i na telefonu? Jak často voláte? To vše ovlivní, jak moc bude internetový balíček pro daného člověka užitečný. Při rozhovoru s poradcem daného operátora se nebojte zeptat na podrobnosti, které vám nejsou jasné. Pokud vám odpovědi konzultanta stále nevyjasňují vaše otázky, podpis smlouvy si dobře rozmyslete, zejména pokud se rozhodnete pro vázanou smlouvu. Její zrušení je doprovázeno nemalou pokutou.

Kdy je nutné změnit operátora?

Změna operátora je nejčastěji důsledkem:

  • zhoršení kvality služeb,
  • nedochází k žádnému zlepšení situace i přes opakované nahlášení případu
  • notoricky známá odpověď, že operátor je také v pořádku
  • špatné zkušenosti s pomocí konzultantů

Změna operátora bez přemýšlení však může způsobit, že zákazník spadne z deště pod okap. Je vhodné prohlédnout si nabídku tarifů a seznámit se s podmínkami ještě před uzavřením smlouvy.

Vyberte si nejvýhodnější tarif

Pokud se při výběru předplatného řídíte jak cenou, tak kvalitou služeb, jste na správném místě. Při hledání správné nabídky můžete navrhnout různé parametry. Jedná se například o možnost neomezeného volání na mobilní i pevné telefony. Pokud vám stačí omezený balíček zahrnující pár minut, můžete vsadit na levnější nabídky. Podobně je to i s nabídkou SMS zpráv.

Pokud chcete, aby váš balíček obsahoval data, ani to není problém. Všechny tarify umožňují využívat mobilní přenos. Jednotlivé možnosti se však liší počtem gigabajtů, na což je také třeba při rozhodování myslet.

Kombinovatelné balíčky vám usnadní život. Nastavíte si přesně podle svých potřeb všechny tři služby. Tyto tarify i balíčky je možné podle potřeby upravovat. Výhodou je možnost vybrat si své telefonní číslo. Telefonní operátoři navíc umožňují přechod se stávajícím číslem.