Jak vybrat dodavatele energií

Pracujete v online obchodu nebo jej dokonce vedete? Ať už se jedná o malou firmu nebo velký byznys, určitě uvítáte nástroje, které vám pomohou si ulevit od každodenních starostí. Zejména správný výběr dodavatele některých služeb vám může pomoci nejen v pracovních záležitostech, ale i v soukromí. Víte, jak na to? Poradíme vám!

Volte dodavatele energií s rozvahou

Mezi výrazné výdaje, které v současné době zatěžují firemní i rodinný rozpočet jsou rozhodně energie, ať už se jedná o elektřinu nebo plyn. Pomoci může zvolit si jednoho distributora, díky čemuž budete mít všechny služby pod jednou střechou. K vyřešení více požadavků najednou tak bude stačit jediná návštěva pobočky v okolí vašeho bydliště.

Podle čeho dodavatele energií vybírat?

Za základní kritérium především dnes volíme cenu dodávaných energií, důležité je však dát si pozor, zda jsou ceníkové ceny kompletní a starat se i o podrobnější smluvní podmínky.

Nemilé překvapení vám mohou způsobit především pokuty nebo poplatky za porušení určitých podmínek nebo dřívější vypovězení smlouvy. Tyto sankce se mnohdy mohou vyšplhat i do tisíců korun.

Zajímat by vás pak měla i možná délka fixace cen elektřiny, protože právě nyní jsou ceny velmi příznivé v ohledu na inflaci z minulých let. Váš dodavatel elektřiny vám může nabídnout různě dlouhé fixace se stabilní cenou, případně můžete mít ceny nastaveny tak, že budou každý rok postupně klesat v průběhu platnosti smlouvy.

Potřebujete platit rychle a jednoduše? Je to skutečně snadné!

Každý z nás občas zapomene zaplatit účty včas a pak už je nutné je uhradit bez prodlení, abyste nemuseli platit vysoké poplatky za expresní platby, můžete využít online platbu kartou nebo platbu online, které se často říká i platba tlačítkem. Platba je provedena ihned a vy můžete další starost jednoduše pustit z hlavy.

Tento způsob platby může pomoci nejen vám v každodenním životě, ale i vašim zákazníkům. Většina lidí má ráda jednoduchý průběh platby a zdlouhavé vyplňování platebních údajů může vést k nedokončení objednávky.

Platba na dobírku zase dává zákazníkům prostor si objednávku rozmyslet a ve finále pak nepřevzít zboží, ačkoli se k tomu podle občanského zákoníku zavazují. Vymáhání je však zdlouhavé a příliš složité a vzhledem k nákladům se většinou nevyplatí.

I samotná implementace platební brány do vašeho e-shopu by měla být rychlá a jednoduchá, tedy za předpokladu, že si zvolíte správného partnera. Ten vám dodá detailně zpracovanou dokumentaci nejen pro instalaci platební brány, ale i její ovládání.

Pokud si s tím v rámci vašeho redakčního systému ani tak neporadíte, můžete se na dodavatele obrátit a jistě vás celým procesem provede krok za krokem.

Jak jsou online platby zabezpečeny?

Při dodržování základních pravidel bezpečnosti plateb na internetu jsou rizika minimální. O jaká doporučení se konkrétně jedná?

Dávejte si pozor, zda je vaše připojení zabezpečené a nikdy si neukládejte kartu do prohlížeče. V případě, že platíte kartou příležitostně, je vhodné si kartu před platbou online odblokovat a následně znovu zablokovat. Nejrychleji to uděláte v internetovém bankovnictví.