Pobočka Air bank

V dnešním propojeném světě, kdy lidé neváhají za prací vycestovat i za hranice své rodné země, se banky snaží přizpůsobit těmto potřebám moderního člověka. Právě Air Bank nyní přichází s novinkou, která otevírá dveře k vlastnímu bydlení širšímu spektru klientů. Od března totiž banka začíná akceptovat příjmy ze zaměstnání v zahraničí jako základ pro poskytnutí hypotéky.

Od března banka rozšiřuje možnosti žádostí o hypotéku tak, aby zahrnovala i ty, kteří svůj příjem získávají v eurech ze zaměstnání v zahraničí, konkrétně se jedná o příjmy z těchto zemí: Německo, Rakousko a také Slovensko. Tato změna otevírá dveře novým příležitostem pro mnohé, kteří si právě v souvislosti s Air Bank lámali hlavu nad tím, jak financovat koupi domova v České republice.

„Zhruba 5 % zaměstnanců z České republiky pravidelně dojíždí za prací do zahraničí, a proto jsme naši nabídku rozšířili pro klienty, kteří mají příjem v eurech. Speciálně v oblastech sousedících s Německem a Rakouskem jsme vnímali silnější poptávku klientů po akceptaci těchto příjmů,“ uvedl v tiskové zprávě Marek Richter, vedoucí hypotečních služeb Air Bank.

Air Bank se tímto krokem snaží vyjít vstříc potřebám moderních klientů, kteří žijí a pracují v rámci evropského prostoru. Tato flexibilita je důležitá nejen pro jednotlivce, ale i pro celé rodiny, které se mohou ocitnout v situaci, kdy jeden z partnerů pracuje za hranicemi. Banka přichází s řešením, které reflektuje realitu současného světa práce, kde hranice pracovního trhu přesahují národní rámce a zejména lidé z pohraničí dojíždějí za prací přes hranice.

Jaké jsou podmínky?

Co se týče samotných podmínek u hypoték, Air Bank klade velký důraz na transparentnost a flexibilitu.

Sjednání i vedení hypotéky jsou zcela zdarma. Stejně tak klienti nebudou platit nic navíc za změnu výše a termínu splátky, mimořádné splátky hypotéky nebo dokonce za předčasné splacení hypotéky kdykoliv během fixace.

K dispozici je také inovativní služba Chytrá rezerva, která umožňuje klientům vložit peníze navíc a tím snížit si výši jistiny pro výpočet úroků. Peníze z této rezervy si pak mohou kdykoliv vzít zpět, což přináší další vrstvu finanční flexibility.

Proces žádosti o hypoteční úvěr byl zjednodušen a je možné jej celý absolvovat online, což je v dnešní době neocenitelné zjednodušení. Výhody, které Air Bank přináší svým klientům, jsou tedy zřejmé. Nejenže se banka snaží vyjít vstříc moderním trendům a potřebám svých klientů, ale zároveň poskytuje řadu služeb a benefitů, které celý proces získání a správy hypotéky činí mnohem přívětivějším a přístupnějším. To vše otevírá dveře k vlastnímu domovu širší skupině lidí, kteří by jinak o hypotéce mohli pouze snít.