Budova banky s nápisem 5,19%

UniCredit Bank přišel s příjemnou novinkou. Od 25. ledna 2024 banka snížila úrokové sazby u hypotečních úvěrů, což může být významným přínosem pro mnoho rodin a jednotlivců toužících po vlastním domově.

Jaké změny přináší?

UniCredit Bank nyní nabízí úrokové sazby již od 5,19 % p.a., kdy tato úroková sazba platí pro účelové hypotéky s dvouletou a tříletou fixací do 80 % hodnoty nemovitosti. Tato nabídka platí pro ty, kteří si k hypotéce zřídí pojištění schopnosti splácet (PPI). Klienti, kteří se rozhodnou pro pětiletou fixaci, mohou využít sazby od 5,49 % p.a s PPI. Pro ty klienty, kteří preferují větší flexibilitu a nechtějí si pojištění schopnosti splácet sjednat, nabízí banka sazby od 5,39 % p.a. pro dvouleté a tříleté fixace a od 5,69 % p.a. pro pětiletou fixaci.

Další výhody pro klienty

UniCredit Bank nezapomíná ani na specifické skupiny klientů. Nabízí slevy pro ty, kteří si pořizují nízkoenergetickou nemovitost s energetickým štítkem A nebo B. Konkrétně se jedná o slevu 0,1 % p.a. na úrokové sazbě. Mladí klienti do 36 let mají navíc možnost získat hypotéku až do 90 % LTV za stejnou cenu jako 80 % LTV.

„Rozhodli jsme se snížit úrokové sazby u hypoték v reakci na potřeby klientů i situaci na trhu. Snažíme se usnadnit klientům cestu k vysněnému bydlení,“ uvedl Filip Beneš, manažer pro hypoteční úvěry UniCredit Bank v tiskové zprávě.

Snížení sazeb a trh s bydlením

Snížení úrokových sazeb u hypoték může mít významný dopad na trh s bydlením. V období, kdy se ceny nemovitostí neustále zvyšují a dostupnost bydlení je pro mnoho lidí výzvou, mohou nižší úrokové sazby představovat jistou úlevu. Sazby hypoték jsou důležitým faktorem při rozhodování o koupi nemovitosti a snížení sazeb tak může vést k větší poptávce po hypotečních úvěrech a tím i k oživení trhu s nemovitostmi.

Aktuální trend snižování úrokových sazeb u hypoték není ojedinělý. V posledních měsících podobný krok učinily i jiné finanční instituce v reakci na ekonomické podmínky a snahu podpořit trh s bydlením.

Jak to bude dále?

V letošním roce by mělo dojít k zásadnímu snížení úrokových sazeb. Snížení úrokových sazeb u hypoték může být pro mnohé potenciální kupce nemovitostí klíčovým faktorem při rozhodování. Je však důležité si uvědomit, že úrokové sazby jsou jen jedním z mnoha aspektů, které je třeba zvážit při výběru hypotéky. Dalšími faktory jsou například výše měsíční splátky, celková délka úvěru, možnost předčasného splacení bez sankcí, a další podmínky stanovené bankou.

Ve světle těchto změn je důležité, aby si klienti pečlivě promysleli svou finanční situaci a případně se i poradili se s hypotečním poradcem, aby si vybrali nejvhodnější hypoteční produkt. Snižování úrokových sazeb může být sice přitažlivé, ale důležité je mít ucelený pohled na celou situaci. UniCredit Bank se svým posledním krokem ukazuje, že je ochotná reagovat na měnící se podmínky trhu a potřeby svých klientů. Tento trend může být signálem pro další banky a finanční instituce, že flexibilita a přizpůsobení se aktuálním podmínkám může být klíčem k úspěchu.