Detail pobočky FIO

Ve světě hypoték, kde každá desetina procenta hraje velkou roli a může znamenat velký rozdíl v peněžence klienta, přichází Fio banka s novinkou, která mnohým z nás může přinést úsměv na tváři. Snížení úrokových sazeb hypoték a splátkových úvěrů o několik desetin procent může na první pohled působit skromně, avšak při bližším pohledu na celkovou výši úvěru a jeho dobu splácení, se jedná o poměrně velký krok k finanční úlevě mnoha domácností.

Fio banka, známá svou snahou o přístupnost a vstřícnost k potřebám svých klientů, přichází s radikálním snížením úrokových sazeb u hypoték. Začínající sazby pro tříleté a pětileté fixace jsou nyní na relativně nízkých 4,28 %. Klienti, kteří preferují krátkodobější jednoletou fixaci, získají hypotéku se sazbou od 5,48 %. 

Rozhodli jsme se razantně reagovat na snížení sazeb České národní banky a snížit úrokové sazby u všech nabízených fixací hypoték a také u splátkových úvěrů pro fyzické osoby. Věříme, že tento krok oživí hypoteční trh a motivuje klienty k tomu, aby si vzali hypotéku právě u nás. Kromě nízké sazby jim nabízíme i další benefity, díky kterým si například mohou snížit měsíční splátky. Kromě hypotečních sazeb upravujeme také úrokovou sazbu u splátkových úvěrů, jejíž minimální hodnota nově dosahuje 4,98 %. To znamená snížení minimální sazby o 1,6 p. b. Splátkový úvěr si u nás klienti sjednají jednoduše v bankovnictví, a kromě úroku jim neúčtujeme žádné další skryté poplatky  uvedl v tiskové zprávě ředitel úvěrové divize Fio banky Jakub Schmid.

Co je za tímto snížením? 

Jedná se o adaptaci banky na stále se měnící ekonomické prostředí a pravděpodobně také o strategii, jak přilákat nové klienty. Zajímavostí je, že kromě přímého snížení úrokových sazeb nabízí Fio banka i další benefity, které z jejích hypoték dělají ještě lákavější produkt. Možnost mimořádné splátky jakékoliv částky a kdykoliv zdarma je pro mnoho klientů velmi důležitá.

V životě se často objeví nečekané finanční příležitosti nebo naopak potřeba rychle reagovat na měnící se situace. Flexibilita, kterou banka tímto poskytuje, může znamenat značnou úsporu času i peněz. Dalším bonusem je možnost uložit si peníze na Hypospořicí konto, které je bezplatnou součástí hypotéky. Tato funkce umožňuje klientům snížit si měsíční splátky hypotéky díky úrokům nashromážděným na spořícím kontě. 

Fio banka tímto krokem nejenže reaguje na aktuální ekonomické klima, ale také demonstruje pochopení pro potřeby a přání svých klientů. V době, kdy se nabízené úrokové sazby na trhu mohou zatím zdát stále jako nepřekonatelná bariéra pro mnohé, kteří si přejí vlastnit domov, přichází Fio banka s řešením, které může tuto bariéru značně snížit. V kontextu celého trhu je tato iniciativa Fio banky příkladem toho, jak banky mohou aktivně přispívat k dostupnosti bydlení a současně udržet svou konkurenceschopnost. V dnešní době, kdy se mnoho lidí snaží najít rovnováhu mezi splácením úvěrů a každodenními výdaji, může být každé procento úspory rozhodující. A právě Fio banka se zdá být na dobré cestě, jak svým klientům tuto úsporu nabídnout.