Základní informace o Max bance

Důležité informace

Kód banky:
4000
Web:
www.maxbanka.eu
Internetbanking:
ib.maxbanka.eu
SWIFT kód:
EXPNCZPP

Adresa sídla

Max banka a.s.
Na strži 2097/63
140 00 Praha 4

Produkty Max banky

O Max bance

Max banka, která se zrodila z původní Expobank CZ, má za sebou zajímavou cestu proměn a vývoje. Od svého založení v roce 1991 prošla několika významnými změnami – od švýcarsko-maďarské InterBank přes BAWAG Bank CZ, LBBW Bank CZ až k Expobank CZ. V roce 2022 se stala součástí skupiny Creditas a byla přejmenována na Max banku. S ohlédnutím na rok 2025 se plánuje její sloučení s mateřskou skupinou Creditas, což by mohlo přinést další zajímavé novinky v jejím poskytování služeb​​.

Max banka se v současné době prezentuje jako inovativní a klienty přátelská instituce s nabídkou širokého spektra finančních produktů a služeb, které jsou přístupné online.

Zvláštní pozornost si zaslouží její přístup k poplatkům. Max banka se snaží přilákat nové klienty zejména absence poplatků za většinu běžně využívaných bankovních služeb. Od založení účtu, přes vedení účtu, tuzemské platby, vydání a vedení platební karty, až po výběry z bankomatů, jak v ČR, tak v zahraničí, vše nabízí zdarma.

Max banka tedy představuje moderní bankovní instituci s důrazem na inovace a klientům přívětivé podmínky. Její budoucí sloučení s Creditas může přinést další zajímavé příležitosti pro rozvoj jejích služeb a produktů.

Naše hodnocení Max banky

Hlavní předností Max banky je její orientace na jednoduchost a pohodlí pro uživatele. Všechny základní bankovní produkty, včetně otevření běžného a spořicího účtu či sjednání půjčky, lze vyřídit online, což šetří čas i námahu. Co se týče spoření, banka se může pochlubit jednou z nejatraktivnějších úrokových sazeb na trhu, což ji činí výhodnou volbou pro ty, kdo hledají výhodné zhodnocení svých finančních prostředků.

Dalším významným plusem je možnost bezplatných výběrů z bankomatů nejen v České republice, ale i v zahraničí, což ocení zejména cestovatelé a lidé pracující v zahraničí. Naopak, pokud preferujete osobní jednání přímo v bance, Max banka nemusí být pro vás ideální volbou. Kromě jedné jediné pobočky v Praze totiž banka další osobní kontakt nenabízí, což může být pro některé klienty omezení​.

Další výhody, které Max banka nabízí, zahrnují propojení tradičního bankovnictví s investičními službami a pojištěním, vše na jednom místě. Klienti si mohou z internetového bankovnictví snadno otevřít další účty nebo využít doplňkové služby jako jsou investice do kryptoměn, fondů, nákup zlata a stříbra nebo cestovní pojištění. Na druhou stranu, banka má omezený počet produktů v každé kategorii a stále neumožňuje využití Apple Pay, což by mohlo některé klienty omezit