Pobočka České spořitelny.

Česká spořitelna výrazně rozšířila možnosti digitálního investování. Od teď můžete přes platformu George, dostupnou v internetovém a mobilním bankovnictví, obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF na všech důležitých světových burzách. Budete tak mít přístup ke svým investicím prostřednictvím počítače i mobilního telefonu.

Klienti České spořitelny mohou nyní investovat do akcií více než 3 000 světových firem, do certifikátů a do ETF (burzovně obchodovatelných fondů). Všechny tyto investiční nástroje jsou k dispozici v hlavních měnách a na významných světových burzách, včetně těch v:

 • České republice,
 • Polsku,
 • Německu,
 • Rakousku,
 • Francii,
 • Velké Británii
 • a v USA.

Musíte splnit předepsané podmínky

S pomocí mobilního a internetového bankovnictví George mohou klienti zadávat pokyny k nákupům i limitovat cenu, za kterou chtějí akcie nakoupit. Toto je další krok České spořitelny v digitalizaci investičních služeb.

Je třeba poznamenat, že platforma George nepodporuje takzvané intraday obchody. Tedy obchody, při kterých je možné nakoupit cenné papíry a rovnou je prodat v tentýž obchodní den.

Pro investování s Českou spořitelnou je navíc třeba sjednat si majetkový účet a splnit další legislativní náležitosti, jako je vyplnění investičního dotazníku. Kromě toho je třeba mít u banky běžný účet ve stejné měně, jako je cenný papír. To samé platí také u podílových fondů.

Za vedení každého cizoměnového účtu si Česká spořitelna účtuje poplatek 20 Kč měsíčně.

Klienti s účtem Plus u České spořitelny získávají jeden účet v cizí měně zdarma – pokud alespoň 4× měsíčně zaplatíte kartou.

Co umí investování pomocí George

Bankovnictví George umožňuje snadné a intuitivní obchodování s akciemi a fondy prostřednictvím online platformy. Pomocí ní můžete zadávat pokyny k nákupu i prodeji akcií a sledovat aktuální vývoj trhu.

George zajistí, že hodnoty jsou správně vyplněné, vysvětlí typ instrukce a upozorní na obchodní hodiny konkrétní burzy. Dále upozorní na případné odchylky od limitních cen nebo na obchod, který byl zadán mimo nejlepší podmínky vypořádání vašich pokynů.

Online můžete snadno a rychle obchodovat s akciemi, certifikáty a ETF. Zobrazíte si také aktuální přehled vašeho portfolia a nastavíte si elektronické výpisy.

Je však důležité zmínit, že u České spořitelny jsou vstupní poplatky o něco vyšší než u některých konkurenčních bank. Například nákup akcií na německé burze u Fio banky vyjde na 10 EUR, zatímco u České spořitelny činí 0,6 % z obchodní částky, s minimální hodnotou 20,70 EUR po slevě.

Při použití služeb Fio banky není potřeba vést cizoměnový účet navíc. Stačí pouze jeden investiční účet.

Existují i další možnosti

Kromě České spořitelny existuje řada dalších bank, které umožňují investování. Konkrétně:

 • Raiffeisenbank nedávno spustila svou vlastní aplikaci s názvem Raiffeisen investice, která umožňuje obchodování s akciemi, ETF, podílovými fondy a investičními certifikáty přímo z mobilního telefonu.
 • ČSOB nabízí investování se společností Patria Finance.
 • Moneta Money Bank umožňuje investování do více než 30 světových fondů.
 • Komerční banka umožňuje investice do podílových fondů v internetovém a mobilním bankovnictví.
 • Air Bank nabízí tyto investice také, a navíc má pod palcem investiční platformy Portu a Zonky Rentiér.
 • UniCredit Bank nabízí také podílové fondy, ale není možné je nakoupit online.